Вести

Генетски модифицираните рози траат цел месец 
0

Генетски модифицираните рози траат цел месец 

March 24th, 2017 | by Gradina Mug
Научниците од целерот го издвоија генот „манитол хидрогеназа“ кој ќе им помогне на розите да се борат со болестите и да го...
Нов изум: Полица сама напојува цвеќиња
0

Нов изум: Полица сама напојува цвеќиња

March 24th, 2017 | by Gradina Mug
Нов љубопитен изум направија Холанѓани – полица, која сама ги напојува цвеќињата, поставени на неа. Ова се случува на...
Мачките гледаат зли духови во домот – еве како тогаш се однесуваат!
0

Мачките гледаат зли духови во домот – еве како тогаш се однесуваат!

March 24th, 2017 | by Gradina Mug
Тие се познати истерувачи на зли духови од домот. Кога мачка некому му се плетка околу нозе, тогаш со него ја споделува...

Хортикултура

Лек

Совети

 • Каснување од змија – совети и прва помош
  0
  Градина
  March 23rd, 2017

  Каснување од змија – совети и прва помош

  Темперaтурите нагло започнаа да се зголемуваат, топлото време не мами да излеземе надвор, да одиме во природа и да уживаме. Но, сонцето ги мами и другите животни да излезат од своите скривалишта и да уживаат во убавиот сончев ден. Меѓу најопасните животни кои го сакаат...Read more

primulhkwplk